Kentsel dönüşüm başarılı olmadı mı?

kentsel dönüşüm nedir

 

Kentsel dönüşümde asıl önemli olan olay kentsel dönüşümü yapacak olan firmanın olayı kordine etmesi ve hakemlik yapmasıdır. İyi bir denetleme ve hızlı iş işleyişi olmayan bir dönüşüm sağlıklı olmadığı gibi bitmesi uzun zaman alacaktır. Bu yüzden kentsel dönüşümlerde kontrol ve kaliteden ödün vermeden seri bir şekilde iş bitirilmeli ve yeni yaşam alanı hak sahiplerine teslim edilmelidir. 

Kentsel dönüşüm sektöründe aktif olan bir firma başkanı da şunları söyledi ;

Torunlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı sayın Aziz Torun, kentsel dönüşümde iki tarafın birbiriyle didişmesi yüzünden işin bir türlü bitmediğini söyledi.

Kentsel dönüşümün başarılı olmamasının çok nedeni olduğunu söyleyen Torunlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aziz bey, "Bakanlık, belediye ve TOKİ birlikte hareket edip rezerv alanlarını oluşturamadı" şeklinde konuştu. Capital'in haziran sayısına özel konuşan Torun, kentsel dönüşümün sadece lüks semtlerde  olduğunu da belirtti. "Parsel bazında dönüşüm oluyor. Bu da kentsel dönüşümün sınırlı kalmasına neden oluyor. Alt ve orta gelir grubunda esas riskli olan binalara uygulama yapılamadı. Adalar bazında düzenlemenin yapılması gerekiyor. Kentsel dönüşümde hakkına razı olmayan şahıslar çıkabiliyor. Hukuki süreçler uzun"  dedi. 

 

 

Sonraki Makaleye Git

Diğer Makaleler